طرای سایت برای مشاور املاک و پیاده سازی سیستم های مشاور املاک

ضرورت داشتن سایت برای کسب و کارهای مدرن

امروزه با گسترش و همه گیر شدن اینترنت کسب کارها گرایش پیدا کرده اند به سمت دنیای مجازی و همه ی کسب و کارهای به روز مخاطبان خود را در اینترنت دارند , در این بین اگر شما داری کسب و کار سنتی هستید پیشنهاد ما این است که قدم فراتر گذاشته و سهمی برای خود در بازارهای مجازی نیز به دست بیاورید , میتوان گفت مهمترین قسمت برای خارج شدن از شیوه کسب و کار سنتی برای قدم اول طراحی سایت است . در واقع سایت شما نماینده ای از طرف شما است که به صورت 24 ساعته و بدونه محدودیت مکانی و زمانی قادر است درباره ملک به کاربران خدمات ارائه کند , بدونه اینکه انرژی از شما بگیرد . حال در نظر بگیرید شما قصد خرید ملکی را دارید , وارد سایت مربوطه شده با ایده ال های خود جستجو میکنید ملک را پیدا کرده و از طریق تور مجازی داخل ملک را بررسی میکنید , سپس اقدام به مقایسه کرده و دقیقتر ملک را انتخاب میکنیم , سپس اقدام به پرداخت و رزور ملک مینماییم . در این بهبه تکنولوژی میتوان سوار بر موج تکنولوژی کسب و کار خودمون رو گسترش بدیم و پامونو فراتر از بازار حقیقی بزاریم , به صورتی که استارت آپ ها و کسب و کارهایی که به صورت نرم افزاری و تحت بستر اینترنت دارن کار میکنن گاها ممکنه موفق تر از خیلی شرکت ها در دنیای واقعی باشند . در جدول زیر میتوان به صورت خلاصه فرق کسب و کار سنتی با کسب و کار مردن و اینترنتی را دید :

 

عنوان کسب و کار سنتی کسب و کار مدرن
وابسته به زمان بله خیر
وابسته به موقعیت جغرافیایی بله خیر
احتیاج به مکان فیزیکی بله خیر
هزینه های نگهداری بالا بله خیر
در دسترس بودن متوسط همیشه

 

مزایای داشتن سایت مشاور املاک

سایت شما در هر ساعتی از شباه روز , چه ایام تعطیل و چه غیر تعطیل میتواند سرویس دهد و با توجه به نیاز بازدیدکننده به آنها فایل های شما را نمایش دهد .

کسب کار شما دیگر نیازی به محدوده خاص یا مکانی مشخص ندارد , فرض کنید فردی خارج از ایران تصمیم به آمدن به ایران را مینماید , قبل از سفر قصد خرید خانه را دارد , قطعا نمیتواند به دفتر کار شما مراجعه کند و از شما مشاروره بگیرد , او میتواند وارد سایت شما شده , ثبت نام کند , جستجو کرده و خانه مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس با شما تماس بگیر و یا حتی با پرداخت پیش پرداختی آن خانه را با بیانه رزرو نماید .

شما دیگر نیازی ندارید درون فایل ها بگردید , ملک مورد نظر مشتری را پیدا کنید , مشتری را برده و ملک را به آن نشان دهید , همه ای کار ها توسط سایت برای شما انجام میشود .

فرض کنید شما وارد سایتی میشوید , ملک مورد نظر را جستجو میکنید و بعد از پیدا کردن مورد مناسب اقدام به مشاهده تصاویر آن مینمایید , حال با کلیک بر روی دکمه ای وارد محیط سه بعدی از ملک میشوید که میتواین در آن حرکت کنید , به محله و نقطه خاصی نزدیک شوید , اطراف را به صورت 360 درجه ببینید , در این حالت شما در حال استفاده از تور مجازی هستید , تکنولوژی ای که درون سایت به شما این امکان را میدهد که ملک درون فایل خودتون رو به صورت سه بعدی به شکلی که کاربر احساس کند درون ملک است نمایش دهید .

اگر تا به حال برای مشاور املاک و  کسب و کار خود وبسایت نداشتید قطعا مشتری ای نیز از سمت دنیای مجازی و بازار فراهم شده در اینترنت هم نداشتید , این در این صورت است که با طراحی سایت خوب و مناسب میتوانید مشتریان خودتون رو حتی از دنیای مجازی نیز به دست بیاورید و در بازار دوم هم شروع به رقابت کنید , اگر از رقبای شما کسی در دنیای مجازی و اینترنت دارای وبسایت است قطعا یه قدم از شما جلو است و شما نیز برای رقابت باید وارد بازار دوم نیز بشوید .

خیلی مواقع داشتن وبسایت و به دست اوردن نماد اعتماد میتواند به کسب و کار شما اعتبار بیافزاید .

همواره داشتن وبسایت و پایگاه اینترتی باعث بالا رفتن پرستیج و کلاس کاری یک کسب و کار نیز میشود .

کاربران میتوانند درون وبسایت مشاور املاک شما ثبت نام کنند , تراکنش مالی داشته باشند , پرداخت انجام بدن , ملک رزرو کنند و ... .

شما وقتی فایل های خودتون رو داخل پنل مدیریتی سایت وارد میکنید , میتونید ارشیوی از فایل خودتون رو داشته باشید حتی فایل هایی که اجاره یا فروش رفته و به طبع این موضوع میتواند بسیار بسیار مفید باشد , چرا که میتوانید از دل این اطلاعات گزارش های آماری ارزشمند تهیه کنید . عملکرد سایت و خودتون رو تحلیل کنید و حتی با گزارش های هوش تجاری تصمیمات درت در راستای پیشرفت کاری خودتون بگیرید .

شما میتونید قسمتی برای مالکان در نظر بگیرید , به تیم طراحی سایت انتقال بدید و به کاربران این اجازه رو بدید که خود آنها فایل های شما را تکمیل و تامین کنند , به این صورت که کاربر خود اقدام به تعریف خانه خود برای اجاره نماید .

 

بخش های مختلف سایت مشاور املاک

وبسایت مشاور املاک و پایگاه اینترنتی املاک شامل بخش های گوناگونی است که عبارتند از : بخش مدیریت که مدیریت کلی سایت اعم از کاربران , نویسندگان , املاک , مطالب , آمار های سایت و ... را دارد , بخش مربوط به کاربران که به جستجوی ملک در آن میپردازند که شامل : جستجو , مشاهده جزئیات ملک , ثبت نظر , مقایسه , تصاویر , ویدئو , تور مجازی , درگاه پیداخت , مشاهده تراکنش , ثبت نام , ورود , پنل کاربری , پروفایل و ... است , همچنین یک بخشی برای نویشندگان وجود دارد که ایجاد فایل کرده و فایل ها برا انتشار درون کارتابل مدیر یا نمایده معرفی شده به سیستم از طرف مدیر برای تایید قرار میگیرند . در پنل مدیریت امکانی وجود دارد که پیگیری تراکنش ها و پرداخت ها و مجموع گردش مالی سایت گزارش داده میشود .

 

ویژگی های یک سایت خوب برای مشاور املاک

سرعت بارگذاری قسمت مهم یک وبسایت میباشد , کاربران وقتی در سایت شما جستجو میکنند نباید وقت زیادی را صرف باز شدن صفحات بکنند , این کار بسیار کلافه کننده و خسته کننده خواهد بود . راه حل و گذروندن این مشکل برمیگرده به برنامه نویسی و تیم طراحی سایت که سایت را طراحی کرده اند .

این قسمت با شماست , شما علاوه بر کسب و کار خودتان و علاوه بر پروفایل و فایل های ارشیو کرده باید از مطالب جذاب در حوضه املاک و مشاوره املاک نیز برای جذب مخاطبین خود استفاده کنید , مطالب جذاب و مفید سرمایه شما برای جذب مخاطب به وبسایت شما هستند , معمولا پایگاه های اینترنتی قوی تیمی برای این منظور در نظر میگیرند که وضیفه مدیریت محتوا را بر عهده دارند.

رابط کاربری یا User Inteface نیز جزو نکات مهم یک وبسایت خوب است , طراحی خوب , زنگبندی خوب , زبان طراحی مناسب همه اینها عواملی هستند که میتوانند تجربه کار با وبسایت شما را لذت بخش کنند , این بخش نیز باشد توسط تیم طراحی سایت صورت پذیرد .

بخش تجربه کاربری نیز از اهمیت بالایی برخودار است , وقتی کاربر وارد سیستم شما میشود بسته به این که چقدر زمان صرف شود تا به مقصد خود برسد و یا چقدر سیستم و پایگاه اینترنتی شما برای کار کردن کاربر با آن راحت و قابل درک باشد میتوان گفت که تجربه کاربری سایت شما یا به اختصار UX سایت شما در چه وضعیتی است .