شبکه های اجتماعی چه وبسایت هایی هستند و چه کاربردی دارند

سایت دانلود چیست ؟

وبسایت هایی در دنیای اینترنت وجود دارند که سرویس و فایل هایی برای دانلود در اختیار شما قرار میدهند , شاید برای شما پیش آمده باشد که دنباله نرم اغزاری بگردید , آن را پیدا کرده و اقدام به دانلود فایل کنید .

تا به حال با این فکر کرده اید که چرا یک سایت نرم افزار ها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهد و مالک سایت سالیانه هزینه های زیادی بایت تمدید و نگه داری ان میکند , از این گذشته ماهانه هزینه های زیادی هم بابت نویسنده و مدیریت محتوای آن پرداخت میشود . به این فکر کرده ایه اید که سود این سایت ها از کجاست و درامد و هزینه های آن چگونه است , اصلا اگر ما بخواهیم چنین سرویس هایی ارائه بدیم با چه چالش هایی رو به رو هستیم و چه هزینه هایی را داریم ؟

در ادامه مطالب همراه ما باشیم تا به بررسی اینگونه سایت ها بپردازیم .

در ادامه به مسیری که باید طی شود تا صاحب یک سایت دانلود باشید میپردازیم :


- قدم اول : انتخاب نوع سایت دانلود

در قدم اول ما باید نوع وبسایت دانلود خود را مشخص کنیم , ضمینه دانلود میتواند بسیار متنوع باشد ولی عموما شامل :

میباشد و شما باید از بین موارد موجود موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید , شایان ذکر است که بعضی از سایت های دانلود تمامی موارد بالا را در اختیار کاربران خود قرار میدهند .


- قدم دوم : پیدا کردن یک شرکت طراحی سایت معتبر و خوب

طراحی این گونه سایت ها بسیار بسیار مهم است , شما باید دنباله یک تیم و یا شرکتی معتبر در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت باشید و پیاده سازی و طراحی سامانه اینترنتی خود را به آنها بسپارید , طراحی اینگونه سایت ها از جهات گوناگون مهم و قابل تامل است . زیبایی وبسایت باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی با آن ارتباط برقرار کند همچنین بحث تجربه کاربری را نیز در طراحی خود داریم , کاربر باید بتواند به راحتی با قسمت های مختلف سایت ارتباط برقرار کند و به راحتی به نقطه مورد نظر خود برسد , هرچی کاربر ساده تر  , با کلیک کمتر و راحتتر به مقصد خود در پایگاه اینترنتی ما برسد ما تجربه کاربری بهتری برای کاربران خود فراهم کرده ایم . شرکت فنی مهندسی ایده پردازان پویا ویژن با در اختیار داشتن افراد مجرب در این ضمینه لذت داشتن یک سایت با کیفیت و سطح بالا را به شما هدیه میدهد .


- قدم سوم : پیدا کردن و خرید سرور مناسب

سایت هایی که سرویس دانلود ارائه میکنن معمولا به دلیل اینکه یه کالکشن از نرم افزارها و ویدئو ها را در خود جای داده اند نیاز به سرور هایی با حجم ذخیره سازی بالا دارند , شما باید حداکثر حجم مورد نیاز برای ذخیره سازی داده های خود را پیشبینی کنید و متناسب با پیشبینی خود اقدام به خرید سرور نمایید , علاوه بر این باید حجم کاربران و تراکنش های سیستم خود را نیز پیشبینی کنید و نسبت به ان اقدام به خرید تجهیزات شبکه زیر ساخت های ارتبازطی نمایید , سرور شما باید در زمانی که تراکنش های سایت دانلود شما بالا است و درخواست های زیادی سمت سرور شما امده بتواند پاسخگو باشد و باعث از دست رفتن کاربران نباشد .


- قدم چهارم : استخدام مدیر محتوای سایت

خب حالا سایت شما در این مرحله آمده شده و در سرور مورد نظر هم دیپلوی شده , حال نیاز به محتوا برای وبسایت احساس میشود , محتوا پایگاه اینترنتی میتواند شامل متن , فیلم , عکس و مطالبی برای دانلود باشد , دقت کنید که محتوای برای سایت شما ارزشمندترین قسمت کار است پس برای ان وقت بگذارید و اگر خودتون وقت و یا توان محتوا گذاری ندارید یک نفر مسئول مدیریت محتوا به مجموعه اضافه کنید , بعضی از سایت ها قوی برای این قسمت از افراد مجرب استفاده میکنند , تیم های مدیریت محتوا برای بهتر  شدن رتبه در موتورهای جستجو از مطالب و نرم افزار هایی که برای کاربر جذا است و جلب توجه میکند استفاده میکنن , در نظر داشته باشید که سایت شما در صورتی میتواند مخاطب جذب کند و در موتورهای جستجوگر مثل گوگل و ... , رتبه بهتری داشته باشد که مطالب و محتوای قابل قبول تر و بهتری داشته باشد . این قسمت به زمان نیاز دارد , باید زمان بگذارید و دقت کنید , حوصله به خرج بدید تا مهمترین قسمت دانلود سنتر اینترنتی خودتون رو تکمیل کنید .


- قدم پنجم : تبلیغات و تلاش برای سئو بهتر

حال وقت آن رسیده که بازدیدکننده گان سایت خودتون رو جذب کنید , اولین راه تبلیغات است که میتواند مخاطبان شما را جذب کند , شما باید درون وبسایت هایی که بازدیدکنندگان بالا دارند تبلیغ کنید و قسمتی از مخاطبان خودتون رو به دست بیارید , تبلیغات روی بیلبورد ها و تراکت ها در سطح شهر نیز میتواند مفید باشد و باعث جذب مخاطب باشد ولی مهمترین و تاثیر گذارترین قسمت در جذب بازدیدکننده در سایت هایی که موضوع دانلود دارند موتور های جستجو است .

محتوا , محتوا , محتوا مهمترین قسمتی است که سایت شما را برای موتورهای جستجو پر ارزش و با اهمیت میکند , فرق است بین جستجویی که شما در صفحه 2000 آن باشید با جستجویی که شما در صفحه اول آن باشید , محتوای شما تاثیر بسزایی در رتبه وبسایت شما در موتورهای جستجو دارد , اغلب بازدیدکنندگان شما از سمت موتورهای جستجو به سمت سامانه شما می آیند , پس برای داشتن مرکز دانلود اینترنتی زنده و قوی به محتوای درون آن اهمین دهید .


خب اگر مراحل بالا رو رفته باشید به مقداری زمان نیاز قست تا به مقصود خود برسید و بتوانید کسب درامد کنید , زمانی که باید کار کنید و انتظار بکشید برای پیشزفت معمولا بیشتر از 6 ما است , ولی وقتی سایت شما به بار بشینه شما میشینید و پول درمیارید :) , و این نتیجه زحمات و هزینه هایی است که قبلا کردید .

و اما بخش جذاب کار زمانی است که پلن های درامدی را مشخص میکنیم و به درامد میرسیم , در واقع بعد از معروف شدن سایت و رسیدن به بازدید روزانه مناسب میتوان از طریق راه های مختلفی درامد زایی کرد از قبیل :

در این گونه سایت ها شما نیاز به یک پنل مدیریتی دارید که بتوانید کاربران را مدیریت کنید , محتوا ها را مدیریت کنید , نویسندگان و مسئولیت محتوا گذاری را مدیریت کنید و در نهایت آمار بازدید و تحلیل های سایت خودتون رو مشاهده کنید و با توجه به تحلیل ها تصمیماتی در جهت پیشرفت سیستمتون بگیرید .

در این بین باید امنیت سامانه شما به گونه ای باشد که که نفوظ گر ها نتوانند به راحتی درون آن رخنه کنند و سوء استفاده کنند , داده های شما مهم بوده و جمع اوری آنها زمانبر  و هزینه بر بوده پس باید نهایت دقت و تلاش در حوضه امنیت صورت گیرد , سامانه باید نفوظ گر ها بشناسد و با آنها مقابله کند تا مانع سوء استفاده شود , سوء استفاده هایی همچون سرفت اطلاعات , سرقت مطالب , سرقت اطلاعات کاربری , دانلود فایل هایی که برای دانلود  انها باید هزینه پرداخت شود و ... .

سرعت بارگذاری اطلاعات هم باید برای کاربران و جذب کاربران مهم است , سایت شما باید سرعت بارگذاری مطلوبی داشته باشد و از این نظر , نظر کاربران خود را جلب کند .