وبسایت های نمایشگاه خودرو چه نوع وبسایت هایی هستند و معیار های خوب برای یک وبسایت نمایشگاه خودرو چه خواهد بود

سایت نمایشگاه خودرو

در این مقاله قصد داریم به خصوصیات یک سایت / وبسایت موفق در زمینه نمایشگاه خودرو بپردازیم. همچنین به نکاتی هم در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی آن اشاره کنیم.

چرا نمایشگاه داران به یک وبسایت در مورد کسب و کار خود نیاز دارند؟

امروزه به غیر از نمایشگاه داران همه اغشار جامعه نیازمند یک وبسایت برای معرفی کسب و کار خودشان میباشند. یک وبسایت خوب معرف بسیار خوبی و همچنین اعتبار یک کسب و کار است. با توجه به گسترش دیجیتال مارکتینگ و فراگیر شدن استفاده از اینترنت شما در هر صنفی که فعالیت داشته باشید نیازمند یک معرف قدرتمند در دنیای اینترنت هستید. به غیر از آن دنیای اینترنت میتواند برای شما پول ساز هم باشد. یعنی اینکه شما میتوانید مشتری را از فضای مجازی جذب کنید. به طور مثال اگر کسی به دنبال نام ، آدرس یا شماره تلفن شما بگردد شک نکنید اول آنرا در بستر اینترنت جستجو خواهد کرد و زمانیکه شما را بتواند بیابد به صورت ناخوداگاه با وبسایت شما روبرو میشود ، حال هرچه وبسایت قدرتمندتری داشته باشید در جذب مشتری میتوانید موفق تر عمل کنید همچنین مشتری شما با محصولات و خدمات شما هم در طول مدتی که به دنبال آدرس یا شماره تلفن شما میگردد آشنا خواهد شد و همین پروسه میتواند باعث بوجود آمدن شناخت و اعتماد برای مشتری شما شود.

چه اطلاعاتی باید در سایت قرار گیرد؟

اطلاعات باید به گونه ای باشد که هم کوتاه باشد و هم مفید که از حوصله کاربر خارج نشود. همچنین شما میتوانید محصولات و خدمات خود را نیز درون سایت قرار دهید تا با استفاده از آن مارکت شخصی خود را در فضای مجازی بسازید. محصولات شما باید شامل خودرو ها باشد که اطلاعات دقیقی از آنها در سایت قابل دسترس باشد. مثل سال ساخت ، مدل، کارخانه ، سلامت بدنه ، سلامت فنی ، بیمه و سایر اطلاعات یک خودرو که برای فروش مورد بحث است همچنین با گزاشتن عکس های جذاب از خودرو ها باعث بهتر دیده شدن آن میشوید. نحوه عقد قرارداد ها و عملکرد پرسنل در طول پروسه فروش خودرو هم از دید کاربران حائذ اهمیت است و قرار دادن این قبیل اطلاعات میتواند کمک شایانی به اعتماد سازی اولیه برای مشتری شود.و اما بحث خدمات : خدمات یکی از مهمترین کارهایی است که در نمایشگاه های خودرو به آن پرداخته میشود و شما باید اطلاعاتی دقیق از نحوه و حسن انجام خدمات خود در وبسایت قرار دهید تا مشتری شما با خواندن آن بتواند از نحوه انجام کار آگاهی لازم را به دست آورد.

سایت نمایشگاه خودرو چه خصوصیاتی دارد؟ 

 1. معرفی محصولات : در این بخش صرفا به معرفی خودرو با اطلاعات دقیق پرداخته میشود تا کاربر بتواند خودرو هارا مورد مقایسه قرار داده و با توجه به شرایط مالی گزینه درست را انتخاب کند که شامل اقلام اطلاعاتی زیر میباشد:
  1. برند
  2. مدل
  3. سال ساخت
  4. نوع سوخت
  5. کارکرد
  6. نوع گیربکس
  7. قیمت
  8. مدل فروش (نقدی / اقساطی)
  9. وضعیت بدنه
  10. رنگ بدنه
  11. رنگ داخل
  12. توضیحات
  13. نوع پلاک (پلاک ملی / منطقه آزاد)
  14. عکس های خودرو
  15. و ...
 2. معرفی خدمات : خدمات ارائه شده توسط نمایشگاه را توضیح میدهد که مثلا شرایط فروش خودرو های ثبت نامی یا اقساطی به چه شکل است.
 3. درباره نمایشگاه : توضیح تکمیلی در مورد نمایشگاه مثل سال تاسیس و اطلاعات بازاریابان را شرح میدهد.
 4. راه های ارتباطی : که شامل آدرس ، تلفن های تماس ، فرم ارتباط با ما ، مکان نمایشگاه بر روی نقشه ، نماد های اعتماد ، پست الکترونیک ، دورنما و ... میباشد.
 5. اخبار : آخرین اخبار روز خودرو ها و اتفاقات جاری در نمایشگاه میتواند در این مکان قرار بگیرد.
 6. اطلاعات مربوط به نحوه عقد قراردادها : اطلاعات جامعی از چگونگی عقد قرارداد در نمایشگاه را باید شرح دهد و هرگونه قرارداد مثل فروش ، اجاره یا خدمات در این قسمت توضیح داده میشود.
 7. اطلاعات مربوط به نحوه انجام خدمات : خدمات پس از فروش ، خدمات قبل از فروش ، کارشناسی و ... از این قبیل اطلاعات میباشند که در این بخش قرار خواهند گرفت.

یک وبسایت موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 1. کاربر پسند باشد 
  1. مباحث UI و متد های طراحی مثل Material Design
  2. مباحث UX (تجربه ی کاربری)
 2. بهینه شده باشد برای موتور های جستجو (SEO)
 3. استفاده از تکنولوژی های روز در طراحی سایت
 4. استفاده از تکنولوژی های روز در پیاده سازی  و برنامه نویسی سایت
 5. استفاده از مطالب مفیدو بروز
 6. سازگاری با انواع تلفن همراه هوشمند (Responsive)
 7. سرعت بالا بارگزاری سایت 
 8. استفاده از هاست و دامین معتبر
 9. و ...