فریم ورک vue js در سال ۲۰۲۰
فریم ورک vue js در سال ۲۰۲۰
نوشته شده توسط سعید صدیق در تاریخ 1399/3/21

در سال های اخیر فریم ورک های زیادی در جاوا اسکریپت ساخته شده که یکی از آنها vue.js است که در ایده پردازان قصد معرفی اش رو داریم.

vue js یک فریم ورک متن باز جاوا اسکریپت در حوزه ساخت رابط کاربری است که در سال ۲۰۱۴ ساخته و معرفی شد؛ سهولت در یادگیری ، سرعت بالا در کار و کم حجم بودن مشخصه های مثبت این فریم ورک نسبت به فریم ورک های دیگر در زمینه ui مثل react و angular است.

آیا vue.js در سال ۲۰۲۰ ارزش یاد گیری و استفاده داره؟

 

vue js یک فریم ورک پیشرونده (Progressive) بر پایه معماری Model-View-ModelView در جاوا اسکریپت برای ساخت و پیاده سازی وب اینترفیس (Web Interface) ها است. به غیر از رابط کاربری وب ، برنامه نویس ها از vue js در توسعه اپ های دسکتاپ و موبایل نیز استفاده میکنند.

تا چند سال پیش بحث توسعه دهنده های جاوا اسکریپت این بود که از angular یا react در پروژه های خودشون استفاده کنند ولی در این سال های اخیر رشد موفق vue js باعث شد که یک پای انتخاب دیگری هم در میون بیاد.

 نکات قوت این فریم ورک نسبت به دیگر فریم ورک ها

حجم پائین

موفقیت یک فریم ورک جاوا اسکریپت به اندازه حجمش بستگی دارد.

اگر حجم پائین داشته باشه مورد توجه برنامه نویس ها قرار میگیرد. vue js با توجه به حجم پائین ۸۰ کیلوبایتی اش روزانه کاربر های زیادی پیدا میکنه.

این فریم ورک به سرعت دانلود ، نصب و استفاده میشود. توجه داشته باشید که حجم پائین این فریم ورک به معنای کند بودنش نیست بلکه فریم ورک دیگر که حجم بالاتری دارند سر سرعت از vue js شکست میخورند.

قابل فهم بودن و سهولت در استفاده

vue js به دلیل کارایی بالا نسبت به دیگر فریم ورک های java script و راحت بودن در یادگیری به سرعت بین توسعه دهنده های java script  محبوب شد. 

یادگیری vue js مسیر همواری دارد همچنین اضافه کردن این فریم ورک به پروژه به دلیل ساختار  نه چندان پیچیده اش کار آسانی است. vue js با دارا بودن مستندات (documentions) کامل و قوی ، به توسعه دهنده ها ایده خلق اپلیکیشن با اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت رو میدهد.

انعطاف پذیری

vue js به کاربر اجازه میدهد که قالب های برنامه خود را به آسانی در فایل های js , html پیاده سازی کند.

ارتباط دو طرفه MVVM

vue js به دلیل بهره مندی از ساختار MVMM ارتباط های دو طرفه را امکان پذیر میکند. در این حالت سرعت مدیریت کردن بلاک های HTML بین دو طرف بالاست یعنی بدون استفاده از امکانات دیگر مقادیر را از کاربر دریافت و جایگزین کنید

نتیجه گیری

به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند ، در نظر داشتن فریم ورک Vue Js به عنوان یکی از انتخاب هاتون میتونه کار درستی باشه.

سوا از انعطاف پذیری بالا این فریم ورک و سازگاری اش با اپلیکیشن ها ، vue js کار رو بسیار اسان میکند و شما از سر و کله زدن با فریم ورک های UI دیگر راحت میشید!

فریم ورک
جاوا اسکریپت
ui
توسعه
وب
توسعه دهنده
اپلیکیشن
vue js
جدیدترین مطالب این دسته
معرفی تکنولوژی فلاتر (Flutter)
معرفی تکنولوژی فلاتر (Flutter)
همه چیز درباره فریم ورک react native
همه چیز درباره فریم ورک react native